Site Overlay

Ruošiatės įsigyti naują šeimos narį?

Taigi, planuojate įsigyti zenenhundą? Tai suprasti nėra sunku. Nuotraukos su mažais nuostabiais zenenhundais yra kerinčios. 

Jie yra nuostabūs, mylintys šunys bei fantastiški šeimos nariai. Tikiu, kad tai jau esate girdėję ne vieną kartą.

Nuspręsta! Eime pirkti šuniuko!

Išsiaiškinate, kad tai nėra taip sunku, kaip atrodo. Užtruksite tik kelias savaite, kol surasite šuniuką. Juk tai taip paprasta Google.com įvedate parduodami zenenhundų šuniukai ir štai, galima rinktis į valias! 

Peržiūrite pora el. puslapių ir keliolika nuotraukų. Jus nustebina kainos. Manėte, kad už 150 eurų nusipirksite šuniuką, tačiau jų kainos siekia 300—450 eurų. Bet galiausiai randate mielą šuniuką (nei toli nei arti, tik kitam žemyno gale). Puikios naujienos! Jis pas jus iš ten atkeliaus nemokamai!

SUSTOKITE arba padarysite labai didelę klaidą!

Sustokite, kol nesumokėjote. Šuniuko pirkimas nėra tas pats, kas pirkti ausines iš Ebay. Tai didžiausia klaida, kurią galima padaryti perkant bet kurios veislės šuniuką. 

Jeigu jau perskaityta situacija jums pažįstama, tuomet jūs ką tik vos nenusipirkote šuniuko iš veisėjo, kurio pagrindinis tikslas — užsidirbti pinigų. Tokie veisėjai dramatiškai padidina jūsų širdies skausmo tikimybę. 

Kaip susirasti atsakingą veisėją? 

Yra keturi pagrindiniai veisėjų tipai:

1. Atsakingi veisėjai

2. Veisėjai-mėgėjai

3. Šuniukų brokeriai

4. Šuniukų fermos

Atsakingi veisėjai yra vieninteliai, kuriais galima pasitikėti. O kaip gi nustatyti, kurie yra atsakingi? Atsakingus veisėjus nuo kitų trijų tipų skiria daugelis dalykų. Šioje šuniuko paieškos stadijoje akviazdu, kad:

1. Atsakingas veisėjas savo šuniuko neparduos pigiai. Reikėtų tikėtis sumokėti nuo 700 eurų.

2. Atsakingas veisėjas nepardavinės šuniuko Ebay principu.

3. Atsakingas veisėjas neparduos šuniuko žmogui, kurio visai nepažįsta.

O kodėl yra tiek daug kitų žmonių, kurie nori parduoti zenenhundus? Paprasta: taip yra todėl, kad žmonių, kurie nori nusipirkti šuniukus yra daugiau nei yra šuniukų. Štai todėl atsiranda šuniukų pardavėjai be jokių rekomendacijų ar žinių apie juos. 

Aš noriu tik šuns, aš nenoriu eiti į parodas

Taigi, jūs sakote, kad norite tik paprasto šuniuko, jums nereikia parodų čempiono. Mums tik reikia mylimo šuns, girdėjome, kad jie nuostabūs. Taip pat ir labai gražūs. Kodėl mums reikia mokėti daugiau? Mums nereikia multi čempiono. 

Patikėkite, kai perkate šuniuką iš atsakingo veisėjo, jūs tikrai nepirksite multi čempiono. Veisėjas neparduos perspektyvaus galimo parodų nugalėtojo tik pradedantiems domėtis veisle. 

Bet yra daugiau priežasčių, kodėl verta mokėti daugiau:

  • Zenenhundų gyvenimo trukmė anot statistikos yra maža — vidutiniškai jie gyvena 6—8 metus. Bet yra žmonių, kurių šunys išgyveno tik 3 metus, o pas kitus jie pasiekė net 12 ar 15 metų. 
  • Zenenhundai turi ilgą sąrašą ligų, viena jų — vėžys. Kadangi jie yra dideli, taip pat turi tendenciją turėti problemų su sąnariais (klubų, alkūnių sąnarių displazija, artritas).

Atsakingi veisėjai žino šias veislės problemas ir stengiasi gerinti veislę. Jie ne tik siekia, kad šuo būtų gražus ir atitiktų veislės standartą, bet ir rūpinasi šunų temperamentu, sveikatą ir ortopedija. 

Taip, atsakingi veisėjai parduoda brangiau, bet ne dėl to, kad mano esantys nusipelnę.

Jie parduoda šuniukus brangiau, nes jie išleidžia daugiau, kad išveistų kokybiškesnio veisimo šunis. Jie daug išleidžia šuniukų tėvų sveikatos tyrimams dar prieš veisiant šunis. Jie kruopščiai išstudijuoja kalės ir patino giminės medžius, jie apsvarsto genetiką, todėl nusipirkus šuniuką iš atsakingo veisėjo, jis bus su jumis visą šuniuko gyvenimą. Nes šuniukas ne tik jūsų šeimos narys, bet ir veisėjo vaikas.

Veisėjo rinkimasis: Ar tikrai norite mesti kauliukus?

Likusieji trys veisėjų tipai nešvaisto laiko ir pinigų veislės gerinimui. Iš esmės, jei perkate šuniuką iš šių veisėjų, tuomet metate kauliukus ir tikitės išlošti. Prieš tai darant reiktų pagalvoti Ar man sekasi gyvenime?.

Tačiau turime likti sąžiningi, net ir perkant iš patikimo veisėjo niekas nėra 100 % apsaugotas nuo problemų, nes iš tikrųjų viską sprendžia Motina Gamta.

Zenenhundai yra tiek finansinė, tiek emocinė investicija

Tačiau jūs bent žinosite, kad savo investiciją apsaugojote kiek galėjote. Ir šie šunys yra investicija.

Kuomet susumuojate šunų maisto sąskaitas (o didelis šuo valgo daug), veterinaro sąskaitas ir emocinį ryšį su jumis (ir jūsų vaikais), zenenhundo laikymas tampa didžiuliu finansiniu ir emociniu įsipareigojimu.

Po kelių metų tie keli šimtai eurų atrodys kaip labai maža suma palyginus su tuo, ką teks išleisti. Jūs galite apsaugoti savo investiciją pirkdami šuniuką iš atsakingo veisėjo. 

Taigi, užtruks, kol rasite šuniuką, kurį yra verta pirkti. 

Kiek tai gali užtrukti? Sakykime, nuo trijų mėnesių iki metų. 

Bet laikas ir pastangos, skirtos šuniuko paieškai, atsipirks.

Kaip rasti atsakingą veisėją?

Atsakingi zenenhundų veisėjai:

1. Neparduos jums šuniuko, kol su jumis nesusipažins.

2. Pasikalbės su jumis. Jie norės jus pažinti bei domėsis jūsų lūkesčiais, jie žiūrės, ar jūs tinkate jų šuniukui, lygiai kaip ir jūs žiūrėsite, ar jų šuniukas tinka jums.

3. Įsitikins, kad šuniuko charakteris ir temperamentas tinka jums ir jūsų šeimai.

4. Prašys, kad atvažiuotumėte lankyti šuniuko, susipažinti su jo mama, gimtąja aplinka.

5. Palaikys jūsų sprendimą apsvarstyti dar kartą, ar jūs tikrai esate pasiruošęs tapti zenenhundo mama / tėčiu.

6. Papasakos jums viską apie šuniuko tėvus bei visus protėvius. Įskaitant informaciją apie jų sveikatą bei temperamentą. Parodys jums savo šunų kilmės dokumentus, titulų sertifikatus, sveikatos ar genetikos testų rezultatus, informuos apie mirusių giminaičių mirties priežastis.

7. Paaiškins savo veisimo principus bei papasakos savo veisimo istoriją.

8. Paprastai veisia tik kažkurią vieną zenenhundų veislę. (Būna ir išimčių, gali turėti ir antrą veisiamą veislę. Bet reikia būti atsargiems ir žiūrėti, kad pasirinktas veisėjas neturėtų daug veisiamų skirtingų veislių šunų. Tokių veisėjų reiktų vengti.)

9. Neleis pasiimti šuniuko anksčiau nei jam sueis 8 savaitės.

10. Reikalaus pasirašyti sutartį, kurioje bus apibrėžtos veisėjo ir jūsų atsakomybės. Sutartis turi būti aiški ir konkreti.

11. Reikalaus, kad jeigu jūs nebegalėsite dėl kažkokių priežasčių auginti šuniuko grąžinti jį atgal veisėjui.

12. Reikalaus, kad kastruotumėte arba sterilizuotumėte šunį, kuris yra netinkamas veisimui.

13. Niekada neparduos šuniuko šuniukų perpardavinėtojams ar gyvūnų prekių parduotuvėms.

14. Ne visada turės šuniukų, skirtų pardavimui.

15. Visada stengsis gerinti veislę.

16. Rodys savo šunis. Turės šunų su čempionų titulais. Taip pat smarkiai tikėtina, kad šunys turės pasiekimų ne tik parodose, bet ir paklusnumo, vežimėlių tempimo ar kitose varžybose. 

17. Bus aktyvūs savo veislių klubo nariai.

Kaip galite būti tikri, kad jūsų šuniukas neturės sveikatos problemų?

Negalite. Motina Gamta ne visada laikosi taisyklių. Kartais taip tiesiog nutinka. 

Bet jūs galite pasistengti sumažinti riziką. 

Visų pirma, dirbkite išvien su atsakingais veisėjais. Jie jums tyčia neparduos šuniuko su sveikatos problemomis. Taip pat, jūsų sutartyje su veisėjais bus realios garantijos tokiems atvejams. 

Antra, jus galite patikrinti savo šuniukų protėvių sveikatą puslapyje Bernergarde.org.

Šioje svetainėje atsakingi veisėjai talpina informaciją apie savo šunis. Jeigu jūsų šuniuko veisėjo šunų duomenys yra šioje duomenų bazėje, jūs galite drąsiai pirkti šuniuką iš tokio veisėjo. 

Jeigu šioje svetainėje įvesite savo veisėjo vardą, jums parodys visus šunis, kuriuos jis / ji turi. Pateiks šią informaciją apie jo / jos šunis:

  • sveikatos tyrimų sertifikatus
  • titulų sąrašą
  • kilmės dokumentų kopijas
  • visus šuns giminaičius
  • visas šuns vadas

Tai yra neįkainojamas įrankis ieškant informacijos apie savo šuniuką. 

Kur rasti atsakingą veisėją? 

Naudojantis Google galima rasti visus keturis veisėjų tipus, tačiau Google nepasakys, kurie iš jų yra atsakingi. 

Geriausia ieškoti per veislės arba lokalius klubus. 

Informacija paimta iš http://www.bernerwise.com/guide-buying-bernese-mountain-dog-puppy/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

EnglishLithuaniaScroll Up