Site Overlay

Kaip užregistruoti šunį į parodą?

Šis straipsnis skirtas žmonės, kurie registruoja šunį į parodą pirmą kartą. Jis padės lengviau susigaudyti, atsakys į pagrindinius klausimus.

Taigi, nuo ko pradėti?

Visų pirma reikėtų išsirinkti, į kokią parodą norėtumėte registruoti savo šunį. Norėdami peržiūrėti artėjančias parodas, turėtumėte apsilankyti LKD internetinėje svetainėje (www.kinologija.lt) LKD sklityje PARODOS.

Atsidariusiame puslapyje visuomet rasite visas Lietuvoje vyksiančias parodas, surašytas pagal datą.

Šiame puslapyje galite išsirinkti parodas, į kurias norite registruoti savo šunį. Tarkime, norėtumėte užregistruoti šunį į specializuotą šveicarų zenenhundų parodą. Kaip matote, paroda vyks gegužės 10 d. Jonavoje, parodos rengėjas – ŠZMK (Šveicarų zenenhundų myletojų klubas), kontaktai bei visos anketos taip pat yra pateikti.

Pastaba. Jeigu matote, kad paroda pagal tvarkaraštį yra, tačiau dar nėra jokios informacijos apie ją, nebijokite, ji atsiras vėliau, kai priartės parodos laikas. Norėdami nepražiopsoti registracijos, laikas nuo laiko patikrinkite LKD puslapį.  

Pirmiausia, reikėtų peržiūrėti parodos informaciją, kurią galite atsidaryti ir peržiūrėti paspaudę ant INFO. 

Parodos informacijos pavyzdys.

Informacijoje galite sužinoti, koks teisėjas (teisėjai) teisėjaus parodoje, peržiūrėti ir pasitiklinti, kokiai klasei priklauso jūsų šuo priklausomai nuo amžiaus. Taip pat, čia galite rasti, kokius titulus galima gauti dalyvaujant šioje parodoje, registracijos mokesčio dydžius ir terminus, informaciją apmokėjimui, parodos rengėjų kontaktus bei kitą aktualią informaciją.

Kaip matote, šunis galite registruoti ne tik į parodą, bet ir į įvairius konkursus: porų – dalyvauja du vienos veislės šunys (šuo ir kalė), priklausantys tam pačiam savininkui, veislynų – dalyvauja mažiausiai 3 bet kurios lyties vienos veislės to paties veislyno to paties veisėjo išveisti šunys mažiausiai iš dviejų skirtingų vadų, reproduktorių – dalyvauja šuo ar kalė ir mažiausiai trys bet kurios lyties jo/jos palikuoniai iš mažiausiai dviejų skirtingų vadų. Taip pat matome, kad vyks jaunųjų vedlių bei vaikas ir šuo konkursai. Jaunųjų vedlių konkurse gali dalyvauti vaikai su parodoje registruoais šunimis arba su neregistruotais šunimis, tačiau turinčiais FCI pripažintus kilmės dokumentus. Jaunųjų vedlių konkurse dalyvauja vaikai nuo 7 iki 17 metų.  Konkursas yra suskirstytas į 4 amžiaus grupes: jauniausioji (7 – 10 m.), vidurinioji (10 – 14 m.), vyriausioji (14 -17 m.) bei suaugusiųjų grupė (neprivaloma) nuo 18 metų. Vaikas ir šuo konkurse dalyvauja vaikai iki 7 metų. 

Vėl reikėtų atsidaryti parodų tvarkaraštį, šį kartą paspausti ant ANKETA, atsisiųsti dalyvio anketą ir ją atsidaryti.

Dalyvio anketos pavyzdys.

Norint užsiregistruoti į parodą, reikia užpildyti dalyvio anketą. Laukelyje data reika įrašyti parodos datą. Pasirinkite klasę, kuriai parodos metu (šuns amžius fiksuojamas parodos dienai) priklausys Jūsų šuo pagal amžių. Pažymėkite, šunį ar kalę registruojate. Įrašykite šuns veislę (tikslų pavadinimą), vardą (pilną, kuris yra įrašytas šuns kilmės dokumentuose), kilmės dokumentų numerį (jeigu jūsų šuo yra importuotas iš kitos šalies, prieš registruojantis į parodą jums reikia susisiekti su klubus, kuris jums išims lietuvišką kilmės dokumentų numerį, be kurio parodose dalyvauti negalėsite), gimimo datą, spalvą (zenenhundams rašoma – trispalvis/ė). jeigu šuo titulų neturi, laukelį TITULAI paliekite tuščią. Įrašykite šuns tėvo ir motinos pilnus vardus, veisėją, savininką, adresą, kuriuo gyvena šuo, kontaktinį telefono numerį, el. pašto adresą bei anketos pildymo datą. Anketa užpildyta. Ją išsisaugokite.

Norint užsiregistruoti į parodą, reikia šsiusti registracijos laišką, prie kurio reikia prisegti jau užpildytą dalyvio anketą, apmokėjimo už registraciją kopiją, kilmės dokumentų kopiją bei nario bilietą. 

Kilmės dokumentų pavyzdys.

EnglishLithuaniaScroll Up