Sėkmingai užsiregistravus į parodą ir pagaliau išaušus parodos dienai švarūs ir gražūs atvykstate į parodos vietą.
Kaip elgtis ten pirmą kartą? Nuo ko pradėti?
Atvykę į parodos vietą, pavedžiokite šunį po ją, leiskite susipažinti su aplinka, kad šuo prieš eidamas į ringą būtų pažįstamas su aplinka, tuomet jam bus lengviau ir ramiau ringe. Taip pat, prieš ringą reikia pasiimt dalyvio numerį (jį rasite pas Jūsų ringo asistentus, kurie sėdės prie ringo), kurį einant į ringą reikia prisisegti matomoje vietoje.
Sulaukite savo veislės (konkrečios veislės ringas būna paskelbiamas parodų tvarkaraštyje prie tos parodos likus maždaug savaitei (būna ir likus keletui dienų) iki parodos). Atėjus Jūsų veislės ringo laikui, į ringą pradedami leisti visi šunys pagal amžių, paskui visos kalės pagal amžių. Kiekvienas šuo / kalė gauna aprašymą ir tam tikrą įvertinimą. Kiekvienas šuo/kalė ringe turi atlikti tam tikrus veiksmus: ramiai pastovėti kol bus daromas aprašymas, prabėgti ratu bei pirmyn ir atgal.
Galimi įvertinimai ir vietos:
„puikiai” – suteikiama šuniui (kalei), kuris beveik idealiai atitinka veislės standartą, yra puikios kondicijos, puikiai juda, yra gero temperamento. Į mažus trūkumus galima nekreipti dėmesio, bet turi būti aiškiai išreikšta priklausomybė lyčiai;
„labai gerai” – suteikiama šuniui (kalei), kuris turi visas būdingas savo veislės ypatybes, proporcingas, yra geros kondicijos; maži trūkumai gali būti ignoruojami;
„gerai” – suteikiama šuniui (kalei), kuris atitinka pagrindinius veislės standarto reikalavimus, yra valdomas, tačiau turi ydų ar didesnių trūkumų;
„patenkinamai” – suteikiama šuniui (kalei), kuris atitinka pagrindinius veislės standarto reikalavimus, yra valdomas, tačiau turi daug ydų ar didelių trūkumų;
„diskvalifikacija” – suteikiama šuniui (kalei), kuris neatitinka veislės standarto arba yra agresyvus, bailus, turi sėklidžių, dantų, žandikaulių anomalijas, nestandartinės spalvos ar struktūros kailį, ryškų polinkį į albinizmą; taip pat tiems, kurie turi mažai būdingų tos veislės savybių, kitų eliminuojančių trūkumų, lyginant su standartu, yra blogos sveikatos; diskvalifikuoti taip pat gali būti ir tie gyvūnai, kurių organizme aptikta gyvūnų galimybes stimuliuojančių medžiagų, turint tikslą didinti gyvūnų produktyvumą, darbingumą, sportinius rezultatus, išskyrus tas medžiagas, kurių naudojimą reglamentuoja LR Vyriausybė ar jos įgaliota institucija;
„be įvertinimo” paliekami šunys (kalės), nesant galimybės jų apžiūrėti: nejuda, nuolat šokinėja, negalima apžiūrėti dantų arba, įtarus chirurgines operacijas, padarytas norint pašalinti įgimtus trūkumus (pakeisti akies voką, ausis, lūpas, uodegą, kondiciją ar pan.).
Kiekvienoje klasėje skiriamos ne mažiau kaip 4 (keturios) vietos. Vietomis skirstomi tik įvertinimus „puikiai“ arba „labai gerai“ gavę šunys (kalės).
Šuniukų ir mažylių klasėse gali būti suteikti šie įvertinimai: labai perspektyvus, perspektyvus, mažai perspektyvus, neperspektyvus, atitinkantys titulus: puikiai, labai gerai, gerai, patenkinamai; skiriamos 4 vietos, titulai nesuteikiami.
Jaunimo, pereinamojoje, atvirojoje, darbinėje, čempionų ir veteranų klasėse aukščiausias įvertinimas – „puikiai“.
Parodose gali būti suteikti šie titulai:
- JN (Jaunimo nugalėtojas). Jaunimo klasės šuo, įvertintas „puikiai” ir užėmęs klasėje I vietą. Gali būti suteikiamas regioninėse, tarptautinėse parodose.
- LT JN’ (metai) (Lietuvos jaunimo nugalėtojas) Gali būti suteikiamas Tarptautinėje parodoje „Lietuvos nugalėtojas“.
- Kl. JN‘ (metai) (Klubo jaunimo nugalėtojas) Gali būti suteikiamas Veislės klubo parodose.
- BALT. JN‘ (metai) (Baltijos jaunimo nugalėtojas) Gali būti suteikiamas tarptautinėje parodoje „Baltijos nugalėtojas”.
- LT CAC (Kandidatas į Lietuvos grožio čempionus) Pereinamosios, atvirosios, darbinės ir čempionų klasių šunys (kalės), įvertinti „puikiai” ir užėmę savo klasėje I vietą. Gali būti suteikiamas visose parodose.
- CACIB (Kandidatas į tarptautinius grožio čempionus) Šunys (kalės), iškovoję LT CAC titulus. Gali būti suteikiamas tarptautinėse parodose.
- R.CACIB (Rezervinis kandidatas į tarptautinius grožio čempionus) Šunys (kalės), iškovoję LT CAC titulus (išskyrus iškovojusį CACIB titulą) ir II vietą užėmęs šuo (kalė) iš tos klasės, kurioje buvo suteiktas CACIB titulas. Gali būti suteikiamas tarptautinėse parodose.
- N (Parodos nugalėtojas) LT CAC titulus iškovoję šunys (kalės).Gali būti suteikiamas regioninėse, tarptautinėse parodose.
- LT N’ (metai) (Lietuvos nugalėtojas) Gali būti suteikiamas tarptautinėje parodoje “Lietuvos nugalėtojas“.
- Kl. N’ (metai) (Klubo nugalėtojas) Gali būti suteikiamas Veislės klubo parodoje.
- BALT N’ (metai) (Baltijos nugalėtojas) Gali būti suteikiamas tarptautinėje parodoje „Baltijos nugalėtojas“
- VN (Veteranų nugalėtojas) Veteranų klasės šuo (kalė), įvertintas „puikiai” ir užėmęs I vietą. Gali būti suteikiamas regioninėse, tarptautinėse parodose.
- LT VN‘ (metai) (Lietuvos veteranų nugalėtojas) Gali būti suteikiamas tarptautinėje parodoje „Lietuvos nugalėtojas”.
- Kl.VN” (metai) (Klubo veteranų nugalėtojas) Gali būti suteikiamas veislės klubo parodoje.
- BALT.VN‘ (metai) (Baltijos veteranų nugalėtojas) Gali būti suteikiamas tarptautinėje parodoje „Baltijos nugalėtojas“.
- BOB (Veislės nugalėtojas) Šunys ir kalės, iškovoję atitinkančius parodos rangą „Jaunimo nugalėtojo”, „Nugalėtojo” ir „Veteranų nugalėtojo“ titulus. Gali būti suteikiamas visose parodose.
- BOS (Geriausias kitos lyties atstovas) Iškovoję atitinkančius parodos rangą „Jaunimo nugalėtojo”, „Nugalėtojo” ir „Veteranų nugalėtojo“ titulus priešingos lyties šunys, nei šuo, iškovojęs BOB titulą. Gali būti suteikiamas visose parodose.
Išėję iš ringo, nepamirškite iš asistentų pasiimti savo šuns aprašymo ir, jeigu gavote, kortelių su gautais titulais ar siuntimais į konkursus.
Jeigu tapote geriausiu šuniuku, mažyliu, jaunimo atstovu, veislės atstovu ar veteranu, tuomet Jūs atitinkamai einate į geriausio šuniuko, mažylio, jaunimo, grupės ar veteranų konkursus. Jeigu laimite savo grupę, tuomet keliaujate į geriausio parodos šuns (Best in show) konkursą.